Bagażowania Restauracja ZyneraRestauracja czynna w godz. 11:00 - 22:00

e-mail: bagazownia.zynera@gmail.com
tel. 516 606 060

Bagażownia Restauracja Zynera powstała w budynku jedynego obiektu, który pozostał po starej zabudowie dworcowej w Sopocie. Bagażownia służyła przez lata jako zaplecze dla turystów przybywających do Sopotu, a szczególnie do Hotelu Grand, z którego boje hotelowi dostarczali gościom bagaże.

Menu lokalu opiera się na tradycjach polskich żydów, jednak nie jest to restauracja z potrawami koszernymi. Receptury mocno nawiązują do polskich przepisów rodzinnych poprzednich pokoleń rodziny Zyner. W menu dominują potrawy ze śledzi, najwyższej jakości wołowiny, gęsiny i morskich ryb. Dodatkowo jednym z dań, które znajduje się w menu jest danie izraelskiej armii szakszuka. Jego głównym składnikiem są warzywa i kozi ser. W ofercie znajdują się również surowa ikra ze śledzia oraz kaczka przygotowywana w prawdziwym węglowym piecu, który jest duszą restauracji.

Szefem kuchni jest mistrz kucharzy Tomasz Pietranek, pracujący w restauracji Anatewka od 15 lat, który swoje szlify przechodził na kursach w Austrii i Litwie. Zapraszamy!

https://web.facebook.com/bagazownia.zynera
 

PARTNERZY